ECO PLASTIGLOSS – błyszcząca farba sitodrukowa na tworzywa, papier, karton

Błyszcząca, rozpuszczalnikowa seria farb sitodrukowych na różnego rodzaju tworzywa oraz papier, karton, drewno.

Nowa formuła farby sitodrukowej ECO PLASTIGLOSS została opracowana na specjalnie dobranych surowcach, aby środowisko pracy było bardziej bezpieczne dla użytkownika. Dzięki zastosowaniu specjalnych kopolimerów oraz rozpuszczalników o słabym zapachu, środowisko pracy będzie wolne od typowego zapachu dla farb przeznaczonych na tworzywa sztuczne.
Formuła farby jest głównie dostosowana do druku na PVC oraz materiałach termoplastycznych. Jest stosowana na materiałach samoprzylepnych (PVC, materiały metalizowane, aktywowana folia PET), materiałach na bazie żywic akrylowych (pleksiglas), polistyrenie, poliwęglanach.
Zastosowanie tych farb jest szczególnie zalecane do druku na materiałach samoprzylepnych wykorzystując maszyny półautomatyczne lub w pełni automatyczne o wysokiej prędkości. Prawidłowe suszenie pozwala na układanie na wysoki stos bez problemu ze sklejaniem.
ECO PLASTIGLOSS jest farbą termo formowalną o wysokim połysku. Ma słaby zapach oraz według regulacji E.E.C. jest oznaczona jako nie szkodliwa i nie drażniąca. Wszystkie kolory oznaczone F.P.T. nie zawierają ołowiu ani kadmu. To znaczy, że są zgodne z normą EN-71-III i mogą być wykorzystane do zdobienia zabawek oraz opakowań do żywności.
CECHY GŁÓWNE:
– bardzo dobra drukowalność
– stabilna podczas druku (self-solving)
– gładki wygląd nadruku (brak efektu „skórki pomarańczy”)
– wysoki połysk
– mocne krycie
– szybkie schnięcie
– bardzo dobra przyczepność na różnych tworzywach
– dobre rezultaty podczas formowania próżniowego
DODATKI:
141 – rozcieńczalnik wolny
142 – rozcieńczalnik normalny
143 – rozcieńczalnik przyspieszający
146 – opóźniacz
Induritore 3000 – polepszacz przyczepności (maks. 3%)
Siatka: 77T – 150T
Emulsja: FOTOGEL SUPER 200; 700; 800
Suszenie: w temp. pokojowej 20-25 min